Dil Seçimi
EN
|
TR
Sıkça Sorulan Sorular
Haberler
08.09.2011

GAZPORT, TPAO’nun Akçakoca gazını arza başladı...

 

Geçen yıl Ağustos ayında TPAO’nun Foinavon Energy Inc. ve Tiway Turkey Limited ortaklığında Batı Karadeniz Akçakoca İlçesi açıklarındaki sahalardan üretmekte olduğu doğal gazın satışı için çıkılan ihaleyi kazanan GAZPORT, sonrasında TPAO ile imzaladığı Alım Satım Sözleşmesi kapsamında Akçakoca gazını alarak ülke arzına sunmaya başladı. Bu kapsamda GAZPORT yetkilileri tarafından dün TPAO Ayazlı Off-Shore Platformuna bir ziyaret gerçekleştirilerek doğal gaz arzını başlatıldı.

Üretilen gazın işlenmekte olduğu Akçakoca – Çayağzı tesisinin ise minimum kapasitesi 100,000 m3/gün, maksimum kapasitesi 2,100,000 m3/gün’dür.  Doğal gaz toptan satış piyasasının önde gelen şirketlerinden birisi olan GAZPORT, kuruluşunun 27. yılını kutlayan PALMET Şirketler Grubu bünyesinde 2005 yılından beri faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye İletim Şebekesinde en fazla giriş noktasına sahip şirket olan GAZPORT, günlük gaz ticaret hacminde de ilk 5 şirket arasındadır. Bununla birlikte LNG Terminal Hizmet Sözleşmesi yapan ilk özel şirket olan GAZPORT, spot LNG ithalatı faaliyetlerine de hız vermiştir.

design:

Copyright © 2012 Tüm Hakları Saklıdır. Gazport Doğalgaz Toptan Satış ve Tic. A.Ş.
0 216 325 73 30