Dil Seçimi
EN
|
TR
Sıkça Sorulan Sorular
Şirket Profili

GAZPORT, enerji stratejileri doğrultusunda doğalgaz ithalatı ve toptan satışı ile sektöre girmeyi başarmıştır ve şu anda aktif Doğal Gaz Ticareti ve İthalatı yapabilen sınırlı sayıdaki Toptan Gaz ve LNG İthalat Lisanslı şirketlerden biridir.

Enerji Sektörü’nde dinamik yaklaşımını sürdüren  GAZPORT AŞ, enerji piyasasındaki özel hükümlerle belirlenmiş bu rekabet ortamında yer almak üzere 10.02.2005 tarihinde ve doğal gaz piyasasındaki serbestleşme sürecinin aktif bir katılımcısı olarak EPDK’dan 30 yıl süre ile doğal gaz toptan satış lisansını almıştır. Gelişen faaliyetlerine yenilerini eklemek, müşterilerine en güvenli ve en uygun fiyatlarda gaz arzına devam etmek için 01.06.2009 tarihinde Spot LNG İthalat Lisansı da alan şirketimiz; kısa süre içerisinde büyük girişimlere imza atarak piyasanın önemli ve öncü bir aktörlerinden biri olmayı başarmıştır.

GAZPORT AŞ, EPDK’ dan almış olduğu Doğalgaz Toptan Satış Lisansı’na istinaden, 01.06.2009  tarihinden itibaren gaz ticaretine başlamıştır. Dağıtım şirketlerinde şehirlere doğal gaz satışına başlayarak, Türkiye doğalgaz sektörünün serbestleşmesi sürecinde önemli bir rol üstlenmiştir. GAZPORT, doğalgaz dağıtım şirketleri, kombine doğalgaz çevrim santralleri, ve diğer endüstriyel serbest tüketici statüsündeki müşterilerine 2014 yılında yaklaşık 1 milyar m3 gaz tedariği sağlamaktadır. 

GAZPORT, kuruluşundan bu yana doğal gaz ticareti konusunda uluslararası bilgi birikimi ve deneyimi elde ettiği yurt içi ve çok uluslu enerji firmaları ile işbirliğini sürdürmektedir. GAZPORT, geliştirdiği işbirliği ve ortaklıklar sayesinde; ticaret hacmini her sene önemli miktarda artırarak, ithalat ve toptan satış pazarının lider özel sektör şirketlerinden biri olmayı sürdürmeyi hedeflemiştir.

GAZPORT’UN geleceğe yönelik hedefleri;
•    Enerji piyasasında uzun vadeli yatırımlara devam etmek,
•    Sürekli olarak personelini geliştirmeye, şirket içi ve dışı eğitimler sağlamaya devam etmek,
•    Sektörün ve teknolojinin en önünde kalmak,
•    Yerli ve Uluslararası Operasyonlarını genişletmeye devam etmek,
•    Operasyonlarımızın her yönden mümkün olan en kaliteli ve yüksek standartlarda devamı için çaba göstermeye devam etmek,
•    En değerli varlığımızın müşterimiz olduğu gerçeğini hiçbir zaman gözümüzden uzak tutmamaktır.

Sahip olduğu lisanslar ve gerek yurt içi, gerekse  yurt dışı anlaşmaları ve deneyimleri ile müşterilerine;

Kaliteli,
Arz garantili,
Çevreci,
En uygun koşullarda,
İhtiyaç olunan zamanda yeterli kapasitesiyle,
gaz arzını sürdürmektedir.
Gelişmekte olan Doğal Gaz Toptan Piyasası’nda faaliyet gösteren Gazport, Gaz Serbestleştirme hareketinin önünde ve gelecekteki Doğal Gaz operasyonlarında stratejik rol oynayacak bir kuruluştur.

Vizyon/Misyon
GAZPORT’un amacı çevre bilinciyle temiz ve sürdürülebilir enerjinin ülkemizde gelişiminde yer alarak  ülkemizin ve dünyanın refah seviyesini geliştirmektir.

Hedefimiz, sürekli gelişimdir. Doğal Gaz ve Enerji Sektörlerindeki gelişmeler paralelinde, tüm imkanlarımız ile globalleşen iş dünyası içerisinde adımızı yenilikçi ve saygın bir şekilde yazdırmak istemekteyiz.

Bunu, sektördeki gelişmelerle doğacak yeni talepleri karşılamak için kendi faaliyetlerimizi ve yeteneklerinizi sürekli olarak değerlendirerek elde edeceğimize inanıyoruz.

Gaz sektöründe önemli faaliyetlere imza atmış olan GAZPORT, daha da fazla yatırım fırsatları aramaya; hem Türkiye hem de Uluslararası Enerji Piyasalarında başarılı olmamızı sağlayacak yeni stratejiler geliştirmeye devam edecektir.

Ve hiç bir zaman unutmuyoruz ki; Dünyamızı, Çevremizi koruyarak geleceğimizi hep birlikte şekillendirmeliyiz.

design:

Copyright © 2012 Tüm Hakları Saklıdır. Gazport Doğalgaz Toptan Satış ve Tic. A.Ş.
0 216 325 73 30